20 years experience in the IT world!

Новости

Гледање телевизија од друго ниво – Philips 4K Ambilight TV

Препуштете се целосно со Philips Ambilight TV, тенок телевизор со елегантен и атрактивен дизајн кој располага со многу функции! Неверојатно живописна слика, реален Dolby Atmos звук и непречено играње. Што…

Практикантската програма на AITONIX е отворена!

Сите места за практиканстката програма се веќе пополнети. Во AITONIX создавме иновативни софтверски решенија, постојано следејќи ги новите технологии и нивната имплементација во реална бизнис средина. Развиваме висококвалификуван тим, кој…

Lenovo Yoga 7 – спој на моќ, стил и разновидност!

Во постојано еволуирачкиот пејзаж на технологијата, најновата генерација на AMD процесори се појавија како катализатори за иновации, ветувајќи дека ќе го преобликуваат начинот на кој мислиме, креираме, работиме и играме.…
Lenovo Tab M10

Подобрено стриминг искуство со Lenovo Tab M10

Во денешното дигитално време, каде што стриминг забавата стана составен дел од нашиот секојдневен живот, неопходно е да се има сигурен и добар уред. Lenovo ја разбира оваа потреба и…
nJoy Индустриски UPS решенија

nJoy Индустриски UPS решенија – Вашата стратегија за резервна моќност!

Обезбедувањето непрекинато напојување е најважно за непречено  функционирање на критичните системи во различни индустрии. Без разлика дали се работи за фабрики, болници, IT сектор, образование, продажба, безбедност, телекомуникации. nJoy -…
Motorola го направи првото истражување

Која боја на смартфон ја преферирате? Најновото истражување на Motorola открива неочекуван тренд!

Првото истражување во Централно-источна Европа за боите на технолошки уреди открива интересни резултати Претставувањето на бојата на годината е годишен спектакл кој опфаќа бројни индустрии, од внатрешен дизајн до мода,…
Lenovo Yoga 6

Lenovo Yoga 6 – Елеганција и флексибилност споени со одлични перформанси!

Во ера каде различноста, стилот и перформансите беспрекорно се спојуваат, Lenovo Yoga 6 се појавува како светло на иновацијата. Создаден да ги задоволи динамичните потреби на модерните поединци, овој 2-во-1…
Lenovo Think System ST50 V2

Моќен и компактен – идеален сервер за мали и средни бизниси

Во брзорастечкиот бизнис свет, наоѓањето совршена рамнотежа помеѓу моќта, достапноста и ефикаснота е најважна. Lenovo ThinkSystem ST50 V2, го менува начинот на работење – дизајниран да ја даде конкурентната предност…
nJoy Индустриски UPS уреди

Индустриски nJoy UPS уреди: Напојување за непречена работа на вашиот бизнис!

Индустрискиот свет брзо се развива, непрекинатото напојување е од клучно значење за непречено функционирање на различни индустрии, почнувајќи од ИТ до здравство, одбрана и угоститлство. За да одговори на оваа…
nJoy комерцијални UPS уреди

Ослободете го вашиот деловен потенцијал со комерцијалните nJoy UPS решенија!

Во денешниот брз дигитален свет, непрекинатото напојување е од клучно значење за бизнисите без разлика на нивната големина. Прекинот на струја може да резултира со намалување на продуктивноста, губење на…

Dell монитори за секој работен простор!

Во денешниот свет со брзо темпо, каде технологијата игра интегрална улога во нашите животи, да имате висококвалитетен монитор е од суштинско значење за подобрување на продуктивноста, без разлика дали работите…

5 причини зошто да преминете на Windows Server 2022!

Microsoft ги повикува корисниците на Windows Server 2012 да се префрлат на Windows Server 2022 наскоро, бидејќи ќе излезе од употреба во октомври. Американскиот технолошки гигант Windows, вели дека бизнисите…

Елеганцијата се спојува со едноставноста во новите Dell OptiPlex десктопи!

Перформанси и интелигенција прилагодени на твојот стил. Создадени за тебе, со одржлив дизајн, новите десктопи од Dell OptiPlex семејството се твојот совршен бизнис партнер. Најинтелигентните и најбезбедните комерцијални компјутери во светот…
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11

Откријте ја моќта со ThinkPad X1 Carbon Gen 11

Дали сакате моќен лаптоп, со елегантен дизајн, моќни спецификации и најсовремени карактеристики? Не барајте повеќе – ви го претставуваме ThinkPad X1 Carbon Gen 11. Овој исклучителен уред е изработен да…
Dell Latitude Family

Направете го светот ваше работно место со новите компјутери од Dell Latitude семејството!

Мали, лесни и стилски, бизнис компјутери дизајнирани за продуктивност во движење. Моќни перформанси Напојувани од Intel vPro® со 12-та генерација Intel® Core™ процесори, брза меморија и напредни функции за одржување…

Сеопфатен поглед на Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 е составен дел од сите работни места, револуционизирајќи го начинот на кој функционираат бизнисите и соработуваат поединците. Во оваа статија, ќе ги прикажеме клучните карактеристики, придобивки и…
Dell OptiPlex 3000 Series

Новата Dell Optiplex 3000 Серија – перформанси и интелигенција создадени за бизнис

Технологија која ве опкружува. Одржливо изградени бизнис десктопи со суштински перформанси и опции за менаџирање кои овозможуваат создавање на максимална вредност. Искусете неспоредлива сигурност и интелигенција со новите десктоп компјутери…
nJoy Consumer UPS

Подгответе се за претстојната зима со UPS-те од nJoy!

ПРОФИТАБИЛНИ РЕШЕНИЈА ЗА РЕЗЕРВНА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА ВО ДОМОТ Потрошувачите денес се соочуваат со повеќе предизвици кога станува збор за безбедна електрична енергија. Заштитата на домот не значи само инсталирање аларми,…
Motorola Edge 30 Neo

Запознајте го новиот и уникатен Motorola Edge 30 Neo!

СОЗДАДЕН ЗА ГОЛЕМИ СОНИШТА Motorola Edge 30 Neo е првиот смартфон кој пристигнува во 3 уникатни бои кои се внимателно избрани заедно со долгорочниот партнер на Motorola, Pantone - светски…
Dell PowerEdge 15G

Интелигентно работење, безвременска иновација – Dell PowerEdge 15G сервери

Новото портфолио PowerEdge 15G сервери е создадено да одговори на предизвиците на дигиталната трансформација со безбедна инфраструктура која поддржува широк опсег на современи оптоварувања и цели. Заедно со Dell OpenManage…
Dell Precision Workstations

Брилијантноста заслужува прецизност – работните станици Dell Precision го овозможуваат тоа!

Веќе 25 години, Dell Precision обезбедува разновидни дизајни, врвни перформанси и сигурност за да ви овозможи лесно да се справите со апликациите со големи барања. Без разлика во која дејност…
nJoy Commercial UPS Series

nJoy комерцијални UPS уреди – сеопфатна резервна моќ за вашиот бизнис

Имањето 5-годишна одржлива соработка со nJoy и дистрибуцијата на производите од брендот го прават нашето партнерство драгоцено за раст на бизнисот. Заедничкото постигнување доверба на клиентите и поширок пристап на…
Motorola Moto G60

Motorola Moto G60 – Сè што посакувате од еден смартфон!

Имајте ги фотографиите што ги посакувате Овој паметен телефон располага со сензор со ултра-висока резолуција од 108 MP за да се осигура дека ќе можете беспрекорно да фотографирате. Можете да…
Acronis Cyber Protect Cloud

Заштитете ги податоците со едно интегрирано решение – Аcronis Cyber Protect Cloud

Податоците никогаш не биле толку важни. Изгубените и изманипулирани податоци денес лесно може да затворат цели бизниси и индустрии. Токму затоа неопходно е соодветно да се заштитат. Но, како да…
Acronis Cyber Backup

Заштитете ги вашите податоци и иднината на вашиот бизнис со Acronis Cyber Backup

Заштитете го секој обем на работа Комбинирајќи бекап со антирансомвер технологии, Acronis Cyber Backup ја обезбедува сајбер-заштитата што им е потребна на денешните организации за да избегнат скапи застои, незадоволни…
New Vostro Family

Дизајнирани за продуктивност, новите Vostro лаптопи се совршени за бизнис

Максимизирајте ја продуктивноста со најсовремен процесор, анти-рефлективен дисплеј и повеќекратни порти за лесно поврзување. Плус, елиминирајте го одвлекувањето на вниманието со тастатурa која е отпорна на ненадејно истурање. А тука…
Acronis_All-in-one cyber protection

Зошто Acronis? All-in-one сајбер-заштита со едно интегрирано решение!

Acronis интегрира резервна копија, враќање на податоци, AI-базиран антималвер од следната генерација и управување со заштитата во едно решение. Оваа интеграција и автоматизација обезбедува целосна компјутерска заштита, истовремено зголемувајќи ја…
Acronis

Искористете ја моќта на едно интегрирано решение за заштита на податоците со Acronis

Во современиот свет на дигиталното работење, сите организации се соочуваат со голем број ризици кога станува збор за заштита на податоците. Овие ризици може да бидат внатрешни, предизвикани од вработените…
Dell EMC PowerScale

Отклучете го потенцијалот на неструктурираните податоци со Dell EMC PowerScale!

PowerScale ви помага да ја отклучите структурата во вашите податоци и да одговорите на предизвиците преку управување со неструктурираните податоци. PowerScale е следната еволуција на OneFS - оперативниот систем што…
New Dell OptiPlex Family

Новото семејство на десктоп компјутери Dell OptiPlex – интелигенција на која може да се потпрете

Одликувајќи се со различни големини, прилагодени конфигурации, 11-та генерација на Intel® Core™ процесори и AI оптимизација, десктоп компјутерите Dell OptiPlex се обмислени да обезбедат попаметно и побрзо искуство. Интелигенција што…
Aitonix_Acronis_DistributionAgreement

Aitonix го проширува своето портфолио со гигантот за сајбер-заштита Acronis

Со огромно задоволство сакаме да објавиме дека Aitonix веќе е официјален дистрибутер на глобалниот лидер во сајбер-заштита Acronis, во неколку земји од регионот – Република Северна Македонија, Албанија, Косово и…
Xerox AltaLink C8100

Многу повеќе од само обични принтери во боја – Xerox® AltaLink® C8100 се идеален дигитален асистент на работното место!

А3 принтерите во боја од Xerox® AltaLink® C8100 серијата се совршен дигитален асистент на работното место, одлични за поврзување на вработените кои работат на различни локации, лесно поврзувајќи го физичкиот…
Xerox AltaLink B8100

Овозможете му на вашиот тим многу повеќе од само печатење со уредите од Xerox® AltaLink® B8100 серијата!

Сакате работата да се заврши како што треба? Со принтерите од Xerox® AltaLink® B8100 серијата ќе направите повеќе од само печатење. Сега може да го автоматизирате текот на документите и…
nJoy PSU & Cases

nJoy напојувања и куќишта – специјално дизајнирани за гејмери и ентузијасти!

Вашата приказна може да биде исклучително добра ако е базирана на најдобрите поставки. Ако сте гејминг зависник или ентузијаст за технологија и сакате да составите сопствен компјутерски систем мора да…
nJoy Echo Pro Series

Echo Pro серијата на UPS уреди од nJoy обезбедува идеален микс од ефикасност и заштита!

Echo Pro серијата од nJoy е одличен избор за комерцијални поставки, нудејќи ја секоја потребна клучна карактеристика како on-line двојна конверзија, HID-USB, итно исклучување (EPO), дополнителна SNMP картичка и многу…
nJoy Cadu Series

Обезбедете им ефикасна заштита на вашите енергетски системи со интелигентите UPS уреди од Cadu серијата на nJoy!

Не сакате да ризикувате со вашите енергетски системи? Потребни ви се заштитни уреди кои совршено се вклопуваат во комерцијалното опкружување? Cadu серијата на UPS уреди од nJoy е специјално дизајнирана…
 • LenovoThinkPadX1Fold_1
 • LenovoThinkPadX1Fold_2
 • LenovoThinkPadX1Fold_3
 • LenovoThinkPadX1Fold_4
 • LenovoThinkPadX1Fold_5
 • LenovoThinkPadX1Fold_6

Преобликувајте ја вашата реалност со Lenovo ThinkPad X1 Fold – првиот компјутер во светот што се преклопува!

Немилосрдна иновација. Потврден квалитет. Наменски дизајн. Lenovo ТhinkPad X1 Fold е компактен уред кој ќе го промени начинот на кој го доживувате вашиот лаптоп. Без разлика дали сте трендсетер или…
Dell EMC PowerEdge R640

Сервер со бескомпромисни перформанси за максимална продуктивност – Dell EMC PowerEdge Р640

Dell EMC PowerEdge R640 комбинира густина на податоци, перформанси и скалабилност за оптимизирање на перформансите на апликациите и густината на центарот за податоци. Овој сервер е dual-socket платформа за scale-out…
Dell Latitude 9510

Оптимизирајте го вашето работење каде и да сте со Dell Latitude 9510 – компјутерот што ве познава!

Со иновативни решенија кои го поддржуваат вашето работење можете да направите повеќе, од било кое окружување. Имањето на вистинскиот лаптоп ќе ви овозможи максимална продуктивност без разлика дали работите од…
Lenovo T1

Со робот правосмукалката Lenovo T1 вашиот дом ќе блеска, а вие ќе имате повеќе слободно време за себе!

Паметна, брза и сигурна, робот правосмукалката Lenovo T1 ќе се погрижи вашиот дом секогаш да биде совршено чист. Со своите моќни и иновативни функции, Lenovo T1 e интелигентен помошник кој…
Dell EMC PowerStore

Дизајниран за новата ера на податоци – Dell EMC PowerStore

Новото иновативно PowerStore семејство ги елиминира традиционалните компромиси во перформансите, скалабилноста и ефикасноста на сториџот, со data-centric, интелигентна и прилагодлива инфраструктура која ги трансформира и мобилизира и традиционалните и современите…
Dell Vostro 15 5590

Совршен за професионалци, Dell Vostro 5590 е лаптоп кој го централизира вашиот успех!

Dell Vostro 5590 е бизнис лаптоп кој безжично се поврзува со вашиот смартфон преку Dell Mobile Connect, овозможувајќи беспрекорна интеграција на вашиот компјутер со вашиот смартфон, непречено работење, зачувување на…
Lenovo E1

Заборавете на досадното чистење! Робот правосмукалката Lenovo E1 ќе го исчисти домот наместо вас!

До чист дом никогаш полесно! Супер паметната робот правосмукалка Lenovo E1 чистењето го претвора во уживање. Се управува лесно преку смартфон, чисти брзо прецизно, а има и автоматско полнење! Но,…
Dell EMC PowerEdge R740

Dell EMC PowerEdge R740 – Сервер со моќни перформанси, автоматизирано управување и вградена безбедност

Power Edge R740 е дизајниран да ги забрза перформансите на апликациите со картички за забрзување и скалабилност на просторот за складирање на податоци. Оваа 2socket, 2U платформа има оптимален баланс…
Dell EMC Isilon H400

Потребно ви е моќно, флексибилно и ефикасно решение за складирање на податоци? Dell EMC Isilon H400 обезбедува едноставност во управувањето, висока ефикасност и масивна скалабилност!

Постојано се справувате со зголемен број на неструктурирани податоци? Потребно ви е едноставно решение за складирање, управување и заштита на овие податоци со ефикасност и масивна скалабилност? Dell EMC Isilon…

Интелигентната трансформација е следниот чекор кон подобра и попаметна иднина која во целост гo менува начинот на интеракција на бизнисот со светот!

Интелигентната трансформација е веќе тука и сама по себе прави дигиталната трансформација да изледа како old school размислување. Но, ако вашиот бизнис е веќе вклучен во дигиталната трансформација, тогаш каде…
Dell EMC PowerEdge R640

Не дозволувајте вашите тековни сервери да ве успорат. Зголемете ја продуктивноста и заштедете многу со Dell EMC PowerEdge R640!

Вашата организација постојано се справува со огромен број на информации? Тогаш потребен ви е сервер кој брзо и ефикасно ќе ги организира и распоредува податоците и соодветно безбедно ќе ги…
 • Nuance Equitrac - 1
 • Nuance Equitrac - 3

Со Nuance Equitrac, Lexmark ви овозможува интелигентен начин на печатење!

Nuance Equitrac® обезбедува разновидност за да ги зголеми заштедите на трошоците и да ја зголеми безбедноста притоа минимизирајќи ги трошоците за инфраструктурата за печатење. Овој софтвер обезбедува: Контрола - oсигурува…
 • Lenovo Yoga C930 - 1

Ви го претставуваме Lenovo Yoga C930! Лаптоп кој ги спојува иновацијата и дизајнот!

Премиум алуминиумска изработка. Иновативни функции. Елегантен, стилски дизајн. Ултратенок и ултралесен. Секоја компонента на Yoga C930 е дизајнирана да го направи вашето искуство уште подобро. Тродимензионален звук во секој режим…
PowerVault ME4

Dell EMC PowerVault ME4 – Технологија која испорачува сеопфатна едноставност, високи перформанси и голем капацитет за складирање на податоци

Консолидирајте го вашиот простор за складирање со PowerVault ME4 новата серија на сториџи за entry-level SAN и DAS работни оптоварувања. ME4 серијата е идеална за забрзани перформанси за HPC, Exchange,…
Lenovo Tab M10

Запознајте го Lenovo Tab M10! Импресивен семеен таблет, за неограничена забава!

FHD екранот и двoјните предни звучници овозможуваат извонредна забава - а сето тоа е спакувано со стил, во модерен дизајн. 10.1-инчниот FHD екран доловува буквално сè, од интензитетот на акциона сцена, до…
 • moto g7 family
 • moto g7 play
 • moto g7 plus - deep indigo
 • moto g7 plus - red
 • moto g7 power
 • moto g7

Сè што сакате, на едно место: новите moto g7

Откако со moto g серијата беа воведени нови правила на пазарот на смартфони во 2013 год., се повеќе корисници бараат премиум квалитет по достапна цена. Со секоја следна генерација на…
Acer Predator Helios 500

Брутално моќен и импресивен, Acer Predator Helios 500 е совршен избор за гејминг лаптоп!

Одлично ладење. Неверојатна моќ. Совршена графика. Обложен со длабока црна боја, IPS екранот со прецизно дефинирани бои е совршен за играње до доцна во ноќта. Прашањето е што да одберете, 4K…
VersaLink C7000

Xerox® Versalink® C7000 – Мултифункционални принтери создадени за продуктивност!

Соочете се со предизвиците на работното место со вашиот модерен асистент - VersaLink C7000. VersaLink C7000 е серија на мултифункционални принтери со Xerox® ConnectKey® технологија кои подржуваат многубројни апликации и…
Moto_Pie

Сите Motorola One уреди добиваат ажурирање до Android Pie

Многубројните корисници од Македонија кои го избраа Motorola One, смартфонот кој направи вистински бум на пазарот во средната ценовна класа, ќе бидат меѓу првите во светот кои ќе работат на…
 • Motorola One - White

Motorola Оne веќе е на македонскиот пазар

Телефонот пристигна кај нас по цена, пониска од очекуваната Најновиот смартфон во портфолиото на Motorola официјално пристигна и кај нас. Motorola one веќе е достапен и на македонскиот пазар. Како…
D-Link Industrial Switches

Поврзете го вашето окружување со индустриските мрежни уреди од D-Link

Вклучете се во поврзана инфраструктура Не е никаква тајна дека светот станува се поповрзан. Огромен број на податоци се генерираат секој ден и тој број експоненцијално расте. Поради тоа, поседувањето…
 • Motorola_Izdrzliva baterija
 • MotoMods

Издржлива батерија? Toa е возможна мисија!

Дали знаете како правилно да го полните телефонот? Независно од тоа дали станува збор за највисока, средна или ниска класа на смартфони – сите се соочени со еден основен предизвик…
Microsoft Office 2019

Што e ново во Office 2019

Во Office 2019 ќе најдете нови алатки за мастило, типови на податоци, функции, алатки за превод и уредување, графички движења, функции за едноставна употреба и многу повеќе! Проверете што ви…

Јордан Димитровски: Успехот на AITONIX е резултат на амбиција, правилно поставени цели и желба за нови знаења

{:mk}Јордан Димитровски: Успехот на AITONIX е резултат на амбиција, правилно поставени цели и желба за нови знаења AITONIX е целосно македонска компанија, која за 18 години од мала фирма се…
Moto Experiences

Животот е полесен со Moto Experiences

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција…
IFA 2018

IFA 2018 – Моќта на иновациите во технологијата и оваа година импресионираше!

Минатата недела во Берлин се одржа IFА, најголемиот светски настан за потрошувачка електроника и домашни апарати. Учество земаа 1814 изложувачи кои привлекоа 245 000 посетители, а за огромниот спектар на…
Dell PowerEdge Rack Servers

Dell EMC PowerEdge R740 – Сервер оптимизиран за ефикасно распоредување на работното оптоварување

Максимизирајте ги перформансите на апликациите со оптимален микс од картички за забрзување, простор за складирање и компјутерска моќ во 2U, 2-socket платформа оптимизирана за VDI. R740 е работна машина за…
Motorola + Android One

Motorola + Android One

Семејството на Motorola добива уште еден нов член - motorola one. Овој Android One смартфон ви го дава омиленото Android искуство, три години редовни безбедносни ажурирања и уште повеќе можности…
First 5G-upgradable phone

Motorola го претстави првиот 5G смартфон во светот

Порано оваа година, Motorola прослави 45 години од голем број на важни настани за мобилната индустрија. Од пуштањето на првиот мобилен телефон на пазарот со создавањето на симболичниот RAZR до…
 • Motorola_Moon
 • Motorola_Moon_3

Еден гигантски чекор за Motorola

Пред четириесет и девет години, уредите на Motorola ги пренесоа првите чекори на Нил Армстронг на Месечината на милиони луѓе во светот 20 јули 2018 година, Скопје - Денес се…
 • Motorola Logo
 • Motorola Logo

Легендарнoто лого на Motorola полни 63 години

Дизајнот на т.н. batwings е разработен од Morton Goldsholl Design Associates Легендарното лого на Motorola денес го одбележува својот 63-ти роденден. На 19 јуни 1955 год. е официјално претставено пред…
GDPR

Забрзајте ја подготовката за GDPR!

Што е GDPR? Регулативата за заштита на општите податоци (GDPR) е новиот закон за заштита на податоци на Европската Унија. Тој е наменет да им овозможи на поединците поголема контрола…
Logo AITONIX

TDK Computers веќе е AITONIX!

Среќни сме да објавиме дека TDK Computers го промени името во AITONIX. Од самиот наш почеток во 2000-та година посветени сме на бизнисот, на нашите клиенти и на заедничкиот напредок.…
 • Dell EMC Forum

Dell EMC Forum 2018 во Тирана

Иновациите во технологиите напредуваат со експоненцијална стапка, поттикнувајќи нова ера на дигитална трансформација. Dell EMC Форум 2018 е настан кој ни покажа како да ја забрзаме трансформацијата, со директен пристап…
Истражување за користењето на смартфони

46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

Глобалното истражување на Моторола нè предупредува за нарушувањето на балансот помеѓу животот и нашиот смартфон. Во декември 2017 година, Моторола спроведе истражување на територијата на четири континенти во едни од…

DELL PowerEdge R230 – Моќен и ефикасен сервер со неверојатна брзина на обработка на податоци!

Консолидација на податоците, побрзо работење на апликациите и перформанси кои ќе овозможат поголема ефикасност и продуктивност на вашиот бизнис. DELL PowerEdge R230 овозможува лесно да ја организирате вашата работа и…
Disatree EMEA Monaco

DISTREE EMEA 2018 – Премиум настан од областа на технологијата кој ја поттикнува соработката на бизнисите ширум светот!

Од 6-ти до 9-ти февруари во Монако се спроведе реномираниот годишен DISTREE EMEA настан, каде учество земa и TDK Computers. На настанот беа претставени стотици брендови од областа на технологијата…

8 совети како да се заштитите од малициозен и опасен софтвер

Малициозниот софтвер може да се појави во многу различни форми. Хакерите користат малициозен софтвер за да се мешаат во Вашите операции, крадат корпоративни податоци и да пристапуваат до Вашата мрежа.…
Сајбер заштитата и улогата на човечкиот фактор

Сајбер заштитата и улогата на човечкиот фактор

Сајбер безбедноста не е важна само за ИТ одделот, начинот на кој управувате со ИТ инфраструктурата и изложеноста на ризик на Вашата компанија директно влијаат врз успехот на Вашиот бизнис.…
Користењето на софвер со сомнително потекло крие опасности за Вашиот бизнис!

Бидете внимателни – користењето на софвер со сомнително потекло крие опасности за Вашиот бизнис!

Употребата на софтвер со сомнително потекло е опасна и крие голем број на ризици - од губење на важни службени податоци до вируси и хакерски напади, кои може да доведат…
Lenovo Tab47

Lenovo Tab 4 7 – Одличен таблет, неверојатна цена!

Тенок и лесен, удобен за секој член на семејството. Tab 4 7 Essential е совршено прилагоден за семејна употреба благодарение на различните акаунти што родителите можат да ги изберат за…